Wygodna i bezpieczna wymiana walut

Koszty przewalutowania środków za pośrednictwem banku to nawet 5% od kwoty transakcji. XKANTOR.COM jest nawet do 8 razy tańszy, a rzeczywisty kurs wymiany jest dla Ciebie dostępny 24 h na dobę.

Ładowanie... Proszę czekaj.

XKANTOR.COM to FinTech będący niezależnym agentem rynku wymiany walut.

Usługi realizowane zgodnie z kanonem dobrych praktyk rynku finansowego KNF.

Bezpieczeństwo transakcji dzięki szyfrowaniu SSL oraz autoryzacji przez SMS.

XKANTOR jest rekomendowany przez uznane organizacje i instytucje.

Podajemy rzeczywisty kurs wymiany, czyli ten po którym faktycznie przewalutujemy Twoje środki.

Dokonaj szybkiej wymiany po najlepszym kursie lub zaproponuj własne warunki i poczekaj na oferty od innych użytkowników platformy.

Nowoczesna platforma wymiany walut

XKANTOR.COM to platforma on-line zintegrowana z innowacyjnym systemem transakcyjnym dostarczanym przez Payholding
Z naszego systemu skorzystały już tysiące zadowolonych klientów.

Standardy bezpieczeństwa

Zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej: szyfrowane łącze SSL oraz KODY SMS.

Prosta i szybka wymiana walut

Dokonaj wymiany i wypłać środki nawet w 30 min.

Profesjonalna obsługa klienta

Nasi konsultanci odpowiedzą na dodatkowe pytania.

Konkurencyjne ceny

Bezpłatne wypłaty w PLN do wszystkich Banków w Polsce.

W ramach grupy kapitałowej Payholding International sp. z o.o. został wpisany i objęty nadzorem przez KNF jako Mała Instytucja Płatnicza - Numer rejestru UKNF: MIP87/2020

Załóż konto i wymieniaj waluty w 3 prostych krokach.

Poznaj wygodny sposób wymiany walut. Dołącz już teraz do grona naszych zadowolonych klientów.

Załóż konto

Ustal login i hasło. Podaj wymagane dane osobowe, a następnie dodaj swoje rachunki.

Wpłać środki

Zasil swój portfel dokonując przelewu środków ze swojego banku.

Dokonaj wymiany

Wybierz parę walut oraz podaj kwotę transakcji. Następnie zatwierdź wymianę.

Wypłać środki

Wybierz rachunek, na który wypłacimy środki. Podaj kwotę i tytuł przelewu oraz zatwierdź wypłatę kodem SMS.

5 gwiazdek w ocenie naszych Klientów! Sprawdź nas na Trustpilot i zobacz co o nas mówią
★★★★★

Mobilna wymiana walut dostępna z każdego miejsca na świecie, 24 h na dobę.

Już wkrótce uruchomimy aplikację mobilną XKANTOR.COM gdzie na bieżąco sprawdzisz dostępne kursy walut na swoim smartfonie lub tablecie.

Zaawansowane rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Integracja z SAP

Twoja firma korzysta z SAP Business One? Od teraz możesz wymieniać waluty bezpośrednio w programie SAP dzięki Dedicated Currency Platform (SAP DCP).

Dowiedz sie więcej

Masowa wymiana walut

Realizujesz setki, a może tysiące przelewów walutowych miesięcznie? Poznaj korzyści z połączenia szybkiej wymiany walut i płatności masowych.

Dowiedz sie więcej

Oferta VIP

Planujesz realizować wysokie wolumeny transakcji? Zapoznaj się z naszą ofertą specjalną i skorzystaj z rabatu nawet do 60%.

Dowiedz sie więcej

Widget kalkulatora walutowego XKANTOR.COM dla partnerów.

Zapytaj jak przystąpić do programu partnerskiego.

Dowiedz sie więcej

Najczęściej zadawane pytania.

Jak założyć konto w XKANTOR.COM
Założenie konta w XKantor.com jest procesem w pełni zautomatyzowanym, którego dokonacie Państwo przez Internet w przeciągu chwili. Można to zrobić w każdym momencie, z każdego miejsca, całkowicie bezpłatnie. Wystarczy dokonać rejestracji, która jest bezpłatna. Możecie Państwo założyć konto firmowe albo indywidualne. W pierwszej kolejności odwiedzić należy naszą stronę i poprawnie wypełnić formularz rejestracyjny Zarejestruj się. Następnie wystarczy podać adres e-mail oraz hasło i kliknąć w przycisk „Załóż konto”. Wtedy z serwisu XKantor.com automatycznie zostaje wysłany na Państwa e-mail link aktywacyjny, w który należy kliknąć w celu potwierdzenia rejestracji. Od chwili potwierdzenia macie już pełny dostęp do funkcjonalności XKantor.com. Możecie w dowolny sposób zarządzać swoim kontem, aktualizując dane, wpłacając środki, składając zlecenia wymiany waluty i dokonując wypłat na wskazany rachunek w Polsce bądź za granicą.

Ponadto, jeśli posiadacie Państwo lub otworzycie rachunek w banku, z którym współpracujemy, przelewy walutowe będą szybsze i bezpłatne! Do banków, u których posiadamy rachunki należą: Alior Bak (dawny BPH SA), PEKAO SA, BZ WBK (dawny Kredyt bank), PKO BP (dawny Nordea Bank), grupa mBank (BRE Bank, MultiBank, mBank) oraz Raiffeisen Polbank.

Informujemy, że w ramach grupy mBank (BRE Bank, MultiBank, mBank) występują opłaty za przelewy bankowe w wysokości 5 zł dla waluty EUR i 10 zł dla walut: CHF, GBP, USD.
Ile kosztuje korzystanie z XKANTOR.COM?
Utrzymanie konta w XKantor.com jest bezpłatne. Jedynie od zrealizowanej transakcji pobieramy prowizję tytułem pośrednictwa, która wynosi tylko 0,2 %. Kwota prowizji jest naliczana od wartości kwoty przewalutowania. Ponadto 0,2 % to opłata maksymalna, w zależności od generowanego obrotu w ciągu miesiąca prowizja może być niższa.

Kwoty prowizji uzależnione od miesięcznych obrotów na koncie:

– obrót do 200 000 PLN: prowizja 0,2%
– obrót od 200 000 do 1 mln PLN: prowizja 0,15% (rabat 25%)
– obrót od 1 mln do 3 mln PLN: prowizja 0,1% (rabat 50%)
– obrót powyżej 3 mln PLN: prowizja 0,08 % (rabat 60%)

Przelewy w walucie PLN zarówno wpłaty do XKantor.com jak i wypłaty są bezpłatne w obrębie wszystkich banków.

Nic nie płacicie Państwo także za przelewy walutowe w ramach banków zintegrowanych z platformą XKantor.com.

Poza bankami partnerskimi wypłaty środków kosztują odpowiednio: EUR zawsze 5 zł, USD, GBP, RUB oraz CHF 9 zł.

W ramach grupy mBank (BRE Bank, mBank, MiltiBank) występują opłaty za przelewy bankowe: 5 zł dla waluty EUR i 10 zł dla walut CHF, USD, GBP

Informujemy, iż niezależnie od nas w niektórych bankach odebranie przelewu walutowego może być płatne. Ewentualną opłatę pobiera dany Bank, co należy sprawdzić na stronie Banku, do którego wysyłacie Państwo przelew.

Wypłata walut CHF, EUR, GBP, RUB oraz USD poza bankami zintegrowanymi z XKantor.com, czyli: Alior Bank (w tym dawny BPH SA), PEKAO SA, BZ WBK (w tym dawny Kredyt Bank), PKO BP (w tym dawny Nordea Bank), grupa mBank oraz Raiffeisen Polbank realizowana jest przelewem z terminem transferu środków D+2. Jest to najtańsza opcja przelewu, w ramach którego środki zlecone do wysłania w danym dniu roboczym do godziny 15:00, np. w poniedziałek, powinny trafić na rachunek odbiorcy do końca drugiego dnia po wysłaniu czyli w środę.

Wypłata waluty EUR poza bankami zintegrowanymi z XKantor.com: Alior Bank (w tym dawny BPH SA), PEKAO SA, BZ WBK (w tym dawny Kredyt Bank), PKO BP (w tym dawny Nordea Bank), grupa mBank oraz Raiffeisen Polbank realizowana jest przelewem z terminem transferu środków D+1, co w praktyce oznacza, że przelew wysyłany w danym dniu roboczym powinien na koncie odbiorcy znaleźć się następnego dnia.
Jakie banki obsługuje XKANTOR.COM?
XKantor.com automatycznie obsługuje wszystkie banki krajowe i zagraniczne. Ponadto następujące banki: Alior Bank (w tym dawny BPH SA), BZ WBK (dawny Kredyt Bank), PKO BP (dawny Norede Bank), PEKAO SA, grupa mBank (BRE Bank, mBank, MultiBank) oraz Raiffeisen Polbank są zintegrowane z platformą, co umożliwia w ramach rachunków prowadzonych w tych bankach realizowanie szybkich i darmowych wpłat oraz wypłat.

Automatyczne przelewy międzynarodowe realizowane są poprzez indywidualne wprowadzenie zagranicznych numerów kont bankowych i informacji dotyczących danego rachunku, przy czym raz zatwierdzone rachunki do wypłat międzynarodowych są później obsługiwane automatycznie, bez konieczności ponownego wprowadzania informacji.

Uwaga: Czas realizacji przelewów w ramach grupy mBank (BRE Bank, mBank, MultiBank) jest dłuższy i wynosi częstokroć kilka godzin do pełnego dnia roboczego. W przypadku korzystania z rachunku należącego do grupy mBank (BRE Bank, mBank, MultiBank) występują opłaty za przelewy bankowe: 5 zł dla waluty EUR oraz 10 zł dla walut: CHF, USD i GBP.

XKantor.com obsługuje aktualnie 6 najpopularniejszych walut, mających największe znaczenie na współczesnym rynku: EUR, GBP, CHF, USD, RUB i PLN. Są to waluty z których korzystają przedsiębiorcy, kredytobiorcy, osoby pracujące za granicą oraz entuzjaści podróży. Wymiany waluty możecie Państwo dokonywać całodobowo, przez 7 dni w tygodniu.
Jak najszybciej wpłacić i wypłacić pieniądze?
Wpłaty jak również wypłaty najszybciej realizowane są w ramach banków zintegrowanych z platformą XKantor.com, a więc: BZ WBK (w tym dawny Kredyt Bank), PEKAO SA, PKO BP (w tym dawny Nordea Bank), obecny mBank (w grupie dawny BRE BANK i Multi Bank), Alior Bank (w tym dawny BPH SA) oraz Raiffeisen Polbank. Przelewy na rachunki w obrębie wyżej wymienionych banków trwają około 30 minut.

Dla Klientów platformy tak samo biznesowych jak i indywidualnych przygotowaliśmy również wyjątkowo praktyczną ofertę: ekspresowe wypłaty waluty EUR w systemie Target Ekspres, który ma ogólnoświatowy zasięg (do wszystkich banków w Polsce i za granicą). W systemie Target Ekspres przelew EUR z XKantor.com na dowolny rachunek trwa zaledwie do kilkudziesięciu minut.

Odnośnie kosztów przelewu ekspresowego zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią na pytanie: Ile kosztuje wysłanie waluty w trybie ekspresowym?
Czy mogę wymienić walutę w dni wolne od pracy?
Oczywiście, XKantor.com jest do Państwa dyspozycji zawsze, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Transakcji i operacji możecie więc dokonywać również w weekendy i święta.

Jednocześnie informujemy, że spośród banków zintegrowanych z platformą tylko BZ WBK i PKO BP umożliwiają realizowanie wpłat i wypłat w dniach wolnych od pracy. Jeśli dokonacie Państwo wpłaty w sobotę lub niedzielę z banku BZ WBK (dawny Kredyt Bank) lub PKO BP (w tym dawny Nordea Bank), przelew już za kilkadziesiąt minut będzie zaksięgowany w XKantor.com. Od razu po zasileniu portfela możecie złożyć zlecenie przewalutowania. Jeżeli zależy Państwu na błyskawicznej wymianie waluty, prosimy wybrać kurs najlepszy dostępny.

Pozostałe banki zintegrowane z XKantor.com: Alior Bank (dawny BPH SA), PEKAO SA, grupa mBank (BRE Bank, mBank, MiltiBank) oraz Raiffeisen Polbank umożliwiają realizowanie szybkich wpłat i wypłat wyłącznie w dni robocze, gdyż obsługują przelewy z terminem transferu środków D+1. W praktyce oznacza to, że dyspozycja wypłaty środków zlecona w weekend lub święto z innych banków niż BZ WBK (dawny Kredyt Bank) oraz PKO BP (dawny Nordea Bank) zakwalifikowana zostanie na następny dzień roboczy.
Czy wymiana w XKANTOR.COM jest bezpieczna?
XKantor.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Usługi realizowane są zgodnie z kanonem dobrych praktyk rynku finansowego KNF. Bezpieczeństwo transakcji dzięki szyfrowaniu SSL oraz autoryzacji przez kody SMS. XKantor.com jest rekomendowany przez uznane organizacje i instytucje. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.
Czy otrzymam fakturę za usługi?
Dowód dokonania przez Państwa transakcji w postaci faktury VAT udostępniamy, w formie elektronicznej, w pliku PDF do pobrania i wydrukowania. Aby uzyskać dostęp do faktury należy zalogować się w XKantor.com i wejść w zakładkę „Historia”. Państwa faktury są tam zapisane na karcie „Faktury i opłaty”. Faktury VAT są generowane wraz z każdym nowym miesiącem za miesiąc poprzedni w postaci zbiorczej do 1-go każdego miesiąca.

Fakturę otrzymuje każdy Użytkownik, nie tylko biznesowy. Dokument zawiera dane zapisane przez Państwa podczas rejestracji.

Aby ułatwić Państwu rozliczenie podatkowe, faktury odnoszące się do transakcji w obcych walutach od razu przeliczane są na PLN po średnim kursie NBP z poprzedniego dnia roboczego, zgodnie z regulacją art. 30 ust. 2 ustawy o rachunkowości.
Jak wpłacić środki do portfela w XKANTOR.COM?
W pierwszej kolejności należy zalogować się w XKantor.com. Następnie w menu „Mój portfel” wybieracie Państwo zakładkę „Wpłaty”, gdzie wskazujecie walutę, którą zamierzacie zasilić konto oraz bank, z którego dokonacie przelewu środków. Przedstawione opcje są czytelne, a ich obsługa intuicyjna. Wpłatę realizujecie ze swojego rachunku bankowego, na wybrany rachunek bankowy XKantor.com spośród widniejących w kolumnie po prawej stronie, przy czym rachunek musi odpowiadać wpłacanej przez Was walucie, a więc: jeśli np.: dokonywana jest wpłata waluty EUR, powinna być zlecona na rachunek walutowy EUR. Tytuł przelewu dla każdego Użytkownika jest indywidualny i zostaje wygenerowany automatycznie. Wpłata dokonana przez Państwa widoczna jest w Waszym profilu w XKantor.com jako środki bieżące. Czas, w którym uwidoczni się ona w XKantor.com uzależniony jest od czasu księgowania w banku.

Ważne: Prawidłowy tytuł przelewu, pozwala na szybką, automatyczną identyfikację środków użytkownika.
Zobacz wszystkie pytania

Rozwiązanie rekomendują.

Zobacz Referencje

Masz pytania? Skontaktuj sie z nami.

Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 885 050 505

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wyrażam zgodę Więcej informacji